Loading...
II Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: ul. Prusa 12, 08-110 Siedlce

Kraj: PL

Województwo: mazowieckie

Typ szkoły: Liceum Ogólnokształcące

Strona www: https://www.krolowka.siedlce.pl/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/KrolowkaSU

Liczba uczniów: ok. 700

Wiek uczniów: 14-17


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Liceum nazywane jest w skrócie "Królówka" i kształci uczniów na profilach: matematyczno-geograficznym, informatycznym, biologiczno-chemicznym i humanistycznym. Szkoła kładzie duży nacisk na naukę języków obcych i dlatego jest ich w szkole aż 6. Poza tym prężnie działa Samorząd szkolny, chór, koła zainteresowań, np. teatralne, sekcje sportowe, koło przyjaciół zwierząt. W szkole uczniowie uczestniczą co roku w projektach zagranicznych i krajowych oraz w akcjach charytatywnych. Pod tym linkiem można wirtualnie zwiedzić szkołę https://www.theasys.io/viewer/oDsz5PWvttGhvFHuUSMWpDCngcbi5D/


Atrakcje w miejscowości i regionie
Siedlce to rzadka mieszanka Mazowsza i Podlasia. Wszystkiego jest tutaj po trochę: zabytków, kościołów, skarbów przyrody, zaskakujących znalezisk, nietuzinkowych atrakcji i sztuki z najwyższej półki, która przyciąga nawet Japończyków. Nad całością unosi się zaś duch księżnej, której miasto w dużej mierze zawdzięcza swój dzisiejszy wygląd. W tym 80-tysięcznym mieście, któremu prawa miejskie w 1547 roku nadał Zygmunt Stary przybywają turyści głównie do Muzeum Diecezjalnego ze względu na jedyny w Polsce obraz El Greca. Siedlce są miastem, w którym planując trasy, trzeba uwzględnić wycieczki nad wodę. Pierwszym przystankiem powinien być zalew nad Muchawką. Nad uroczy akwen prowadzi m.in. szlak rowerowy, ciągnący się aż po siedleckie Błonia, gdzie stoi gigantyczny, 33-metrowy krzyż papieski. Zalew wita gości specyficzną rzeźbą w kształcie żaglówki i sprzyja rekreacji. Zapraszamy!


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Zapraszamy do współpracy szkoły średnie, które tak jak my chcą doświadczyć czegoś nowego, nauczyć się języka, poznać kulturę drugiego kraju, zyskać nowe znajomości i doświadczenie. Forma pracy online. Tematy i obszar pracy to szeroko pojęta kultura i regionalizmy.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Aleksandra Czmoch

Email: o_czmoch@o2.pl

Rola w szkole: Nauczycielka języka rosyjskiego

Języki: polski, rosyjski, angielski


II Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
II Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
II Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
II Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE