Loading...
Szkoła Podstawowa nr 47 im. S. Czarnieckiego
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: 30-718 Kraków ul. Myśliwska 64

Kraj: PL

Województwo: małopolskie

Typ szkoły: podstawowa

Strona www: https://www.sp47krakow.edu.pl

Liczba uczniów: ponad 800

Wiek uczniów: 7-14


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Obecnie w szkole uczy się ponad 800 uczniów. Odnoszą oni sukcesy w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych, osiągają sukcesy sportowe, sprawdzian szóstoklasistów co roku wypada na poziomie wysokim. Szkoła pełni nie tylko funkcje dydaktyczno-wychowawcze; jest także ważnym elementem lokalnego krajobrazu. Odbywają się w niej ważne dla miejscowej społeczności spotkania, popołudniami i wieczorami można uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach rekreacyjno-sportowych.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Kraków to drugie co do wielkości miasto w Polsce, starożytna stolica, miasto koronacyjne i nekropolia królów Polski. W Krakowie mieści się jedna z najstarszych uczelni wyższych w Europie i najstarsza w Polsce – Uniwersytet Jagielloński. Kraków ma wiele historycznych miejsc, o których można mówić bez końca.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Po 24 lutego przyjęliśmy uczniów ukraińskich. Przyjazne stosunki między Ukraińcami i Polakami są dla nas bardzo ważne. I dlatego interesuje nas poznawanie podobieństw i różnic w kulturze naszych narodów. Zależy nam na nawiązaniu kontaktu z nauczycielami i uczniami, z którymi wspólnie podejmiemy się tego zadania. Chcemy zrobić wszystko, aby przekazać naszym dzieciom prawdziwą historię naszych narodów, która pomoże im żyć w pokoju i zgodzie.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Nataliia Danylenko

Email: dnata1958@gmail.com

Rola w szkole: nauczyciel języka polskiego jako drugiego, nauczyciel w świetlicy

Języki: ukraiński, rosyjski, angielski


Szkoła Podstawowa nr 47 im. S. Czarnieckiego
Szkoła Podstawowa nr 47 im. S. Czarnieckiego
Szkoła Podstawowa nr 47 im. S. Czarnieckiego
Szkoła Podstawowa nr 47 im. S. Czarnieckiego
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE