Loading...
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: 10 Lutego18 08-110 Siedlce

Kraj: PL

Województwo: mazowieckie

Typ szkoły: szkoła podstawowa

Strona www: http://www.czworka.siedlce.pl/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063495013654

Liczba uczniów: 581

Wiek uczniów: 7-15


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
"Czwórka" jedną ze starszych szkół w naszym mieście, dlatego przeplatają się w niej tradycja i nowoczesność. Przez kilkadziesiąt lat była znana jest jako szkoła sportowa, a w jej murach kształciło się wielu wybitnych ludzi. Dziś nadal ważne są dla nas dawne wartości, ale kładziemy również duży nacisk na rozwijanie umiejętności poszukiwanych we współczesnym świecie. W poprzednich latach nasi uczniowie brali udział w programach: Comenius, Erasmus plus i e-Twinning, Jesteśmy pomysłodawcami Dyktanda Siedleckiego, w którym biorą udział uczniowie ze wszystkich poziomów szkół, studenci i dorośli oraz konkursu matematycznego Matemaxus. Wyspecjalizowana kadra realizuje nowoczesne formy nauczania i wychowania poprzez liczne zajęcia literacko-plastyczne, spektakle teatralne i spotkania z ciekawymi ludźmi. W szkole działa Samorząd Uczniowski, który angażuje się w wiele akcji. Organizowane są cykliczne imprezy szkolne, festyny, wycieczki i zielone szkoły. Szkoła dba o bezpieczeństwo uczniów, dlatego wyposażona jest w całodobowy monitoring, a położenie z dala od głównych ulic zapewnia wychowankom przyjazną, kameralną atmosferę. Od ponad roku w naszej szkole uczy się 40 uczniów z Ukrainy. Oprócz realizacji programu nauczania staramy się zapewnić im poczucie bezpieczeństwa.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Historia naszego miasta sięga ponad 470 lat. Obecnie Siedlce liczą około 76 000 mieszkańców. Warto u nas odwiedzić wiele miejsc, jednym z nich jest Muzeum Diecezjalne, w którym znajduje się niezwykły obraz, czyli "Ekstaza św. Franciszka" autorstwa El Greco. Oprócz tego trzeba zobaczyć ratusz Jacek - symbol naszego miasta, Pałac Ogińskich, w którym obecnie mieści się rektorat Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, nieopodal jest zrewitalizowany ostatnio Park Miejski Aleksandria, nieco dalej jest usytuowana katedra, piękny budynek w stylu neogotyckim. W Siedlcach odbywają się Jarmarki św. Stanisława, koncerty, zloty miłośników dawnej motoryzacji czyli Mrowisko, można obejrzeć mecz na Stadionie Miejskim albo popływać w nowoczesnym Aquaparku. Dzieci mają możliwość rozwijać talenty w Szkole Muzycznej, a dorośli tłumnie gromadzą się w Centrum Kultury i Sztuki na występach lokalnych i przyjezdnych teatrów.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Szkoła typu podstawowa. Projekt skierowany na wymianę doświadczeń w pracy z uczniami z doświadczeniem wojny. Poszukiwanie podobieństw i różnic kultury, tradycji i języka. Wymiana doświadczeń i metod nauczania dzieci z zespołem stresu pourazowego. Stworzenie słownika online, prezentacje na temat zwyczajów i świąt, prezentacje pokazujące najciekawsze miejsca, spotkania online, nawiązanie kontaktów, wymiana zainteresowań, krótkie filmy, ulotka na temat najważniejszych wydarzeń historycznych danego miasta i regionu, kalendarz na temat najważniejszych świąt w obu krajach. Formy współpracy: słownik online, prezentacje, spotkania online, ulotka, kalendarz, tworzenie quizlet.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Jolanta Niewęgłowska

Email: jolantanieweglowska13@gmail.com

Rola w szkole: nauczyciel języka polskiego

Języki: język polski, język angielski


Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE