Loading...
Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 8; Szkoła Podstawowa nr 6
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: ul. Gmina 6/9, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Kraj: PL

Województwo: łódzkie

Typ szkoły: podstawowa

Strona www: www.sp6tomaszow.wikom.pl

Link do profilu na Facebooku: pl.facebook.com/Zespół-Szkolno-Przedszkolny-Nr-8-w-Tomaszowie -Mazowieckim

Liczba uczniów: 365

Wiek uczniów: 6-15


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Jesteśmy szkołą podstawową, w której obecnie znajduje się 17 klas plus zerówka. Pracuje u nas 35 nauczycieli.W tym roku obchodzimy 100 rocznicę powstania.Jesteśmy szkoła w której można uczyć się i rozwijać swoje pasje np. w Szkolnym Klubie Sportowym, kole teatralnym, chemicznym itp.Działa u nas również Samorząd Szkolny.Od wielu lat jesteśmy organizatorem Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej, Festynu Rodzinnego , Charytatywnej Zumby. Nasi uczniowie zwyciężają w konkursach polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych oraz historycznych. Jesteśmy szkołą otwartą na nowe wyzwania.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Tomaszów Mazowiecki to miasto w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim. Czwarte pod względem ludności miasto w województwie i drugie z bezpłatną komunikacją miejską. W Tomaszowie Mazowieckim znajduje się jedyny w Polsce całoroczny tor do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego – Arena Lodowa Tomaszów Mazowiecki, od kilku lat gospodarz Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie.W naszym mieście znajduje się Rezerwat "Niebieskie źródła" ( wywierzysko krasowe), nieopodal Zbiornik Sulejowski na rzece Pilicy, Spała miejscowość, w której co roku odbywają się dożynki prezydenckie oraz znajduje się Centralny Ośrodek Sportu.W pobliżu miasta znajdują się dwa parki Krajobrazowe - Spalski i Sulejowski. Do Łodzi ( kolebki polskiego filmu) mamy 50 km, do Warszawy 100 km.W naszym mieście znajdują się liczne ścieżki rowerowe, szlaki piesze, kajakowe.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Poszukujemy szkoły , które będą chętne do podjęcia współpracy w zakresie dziedzictwa kulturowego, ekologii,doskonalenia umiejętności porozumiewania się w języku angielskim lub niemieckim, upcyklingu.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Anna Pająk

Email: anna.pajak45@spoko.pl

Rola w szkole: nauczyciel geografii

Języki: polski,niemiecki, angielski, rosyjski


Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE