Loading...
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Słodkowie
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: Slodków21

Kraj: PL

Województwo: wielkopolskie

Typ szkoły: publiczna

Strona www: Słodków, 21

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/gimslodkow

Liczba uczniów: 381

Wiek uczniów: 7-15


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Nasza szkoła została przekształcona we wrześniu 2017 w Zespół Szkolno - Przedszkolny w Słodkowie. Wcześniej było to gimnazjum połączone łącznikiem ze szkołą podstawową oraz oddziałami przedszkolnymi. Nasza szkoła jest największa szkołą w gminie. Na szczególna uwagę zasługuję sukcesy sportowe uczniów naszej szkoły głównie w zakresie lekkoatletyki czy tenisa stołowego. Nasza szkoła jest nowoczesną placówką, wyposażona w tablice interaktywne, projektory i zestawy tabletów do prowadzenia zajęć w formie elektronicznej. W budynku szkoły znajduje się zarówno biblioteka szkolna jak też i gminna. Nasza szkoła bierze udział w różnorodnych programach oraz projektach. Na szczególna uwagę zasługuje UKS „Sprinter”, działalność klubu jest możliwa dzięki corocznym dotacjom o które zabiega nauczyciel prowadzący zajęcia. W naszej szkole obowiązuje dziennik elektroniczny, będący ułatwieniem nie tylko dla nauczycieli, ale również dla rodziców. Nasza szkoła posiada certyfikat „Szkoły Przyjaznej osobom niewidomym”. Wzięliśmy udział w projekcie #JestemzSOS, uczniowie mają możliwość pracy na platformie Insta.Ling. Braliśmy udział w ogólnopolski programie Youngster +, dzięki czemu uczniowie klas ósmych mieli bezpłatne dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. W bieżącym roku szkolnym bierzemy udział w międzynarodowych projektach eTwinning oraz w ogólnopolski projekcie English Teaching Activities. Każdego roku swoja szeroką działalność prowadzi Koło Europejskie oraz Szkolne Koło PCK.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Cudowny Kamień z Wanienką Matki Boskiej - prasłowiański ołtarz ofiarny. Według podań Święta Rodzina uciekając przed Herodem, przez Wrzącą do Egiptu, zawędrowała do na ziemie powiatu tureckiego. Chcąc umyć Dzieciątko, Maryja wykąpała je w „wanience” z kamienia. Od tej pory woda nie wysychała i miała leczniczą moc. Jednak jakiś czas później bezmyślny chłop, chcąc wyleczyć oczy staremu psu, przemył je w wanience. Od tej pory woda straciła swą moc. W Turku znajduje się kościół katolicki, jego wnętrze zdobi polichromia Józefa Mehoffera, wyko­nana w latach 1932-1937. Stacje drogi krzyżowej (poza jedną, która zginęła w latach okupa­cji niemieckiej), witraże w prezbiterium i bocznych kaplicach oraz stalle wykonane również wg projektu Mehoffera. Niedaleko bo w Uniejowie znajduje się kompleks uzdrowiskowy z wodami termalnymi.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Nowoczesne technologie zmieniają świat i rynek zatrudnienia, dzięki nim nasze dzieci będą wykonywać zawody, które jeszcze nie istnieją. Dlatego tak ważne jest inwestowanie w kształcenie techniczne młodego pokolenia. Szukamy do współpracy szkół chcących rozwijać swoje umiejętności posługiwania się językami obcymi nowożytnymi (angielski, niemiecki).Ogromnie zależy nam na wykorzystywaniu nowoczesnych technologii, ale też na integracji, tolerancji, otwartości na nowe kultury i znajomości.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Anna Szambelańczyk

Email: anna.szambelanczyk@zspslodkow.com

Rola w szkole: nauczyciel

Języki: angielski, niemiecki


Zespół Szkolno - Przedszkolny w Słodkowie
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Słodkowie
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE