Opis projektu
Projekt zakłada transfer wiedzy i doświadczeń w sferze rozwoju ekologii, dbałości o środowisko i przeciwdziałanie zmianom klimatu. Podzielimy się polskim doświadczeniem eko-transformacji oraz wiedzą praktyczną i teoretyczną z zakresu „zielonej energii”, budownictwa energooszczędnego i sposobów finansowania inwestycji w tym zakresie.
Naszym celem jest wzrost wiedzy z zakresu ekologicznych rozwiązań w budownictwie, rozwój świadomości ekologicznej mieszkańców Ukrainy oraz rozpoczęcie współpracy pomiędzy środowiskami opiniotwórczymi, od których wierzymy, że zależy przyszły kształt Ukrainy.
W ramach projektu:
Zorganizowana zostanie wizyta studyjna w Polsce w ramach której zaplanowano przeprowadzenie szkolenia składającego się 3 modułów:
• BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE
• ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII I ICH WYKORZYSTANIE W BUDOWNICTWIE
• ŚCIEŻKA EDUKACYJNA obejmująca co najmniej cztery prototypowe budynki pasywne oraz praktyczne wykorzystanie urządzeń OŹE (budynki zlokalizowane w Słomnikach oraz Pałecznicy)
Realizacja materiału audiowizulanego/reportażu z wizyty studyjnej
Konferencja na Ukrainie podsumowująca wizyty studyjne
Odbiorcy projektu:
20 uczestników, przedstawiciele środowiska: naukowego, administracji, biznesu czyli przedsiębiorcy.
50 uczestników, osoby zaproszone na konferencję podsumowującą i promującej efekty wizyty w Winnicy
W projekcie wykorzystane zostaną doświadczenia nieformalnego partnera Instytut Doradztwa Sp. z o.o., koordynator Klastra zrównoważona Infrastruktura. Do organizacji Klastra przynależą głównie przedsiębiorstwa MŚP, największe krakowskie uczelnie tj.: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński oraz uzupełniają instytuty naukowo-badawcze takie jak: Państwowa Akademia Nauk, Sieć Badawcza Łukasiewicz oraz liczne szkoły i organizacje pozarządowe.