Loading...
  • Ogłoszenie organizacji
  • Opublikowano: 25.04.2024
Nabór na stanowisko koordynatora_ki gr. roboczej ds. Ukrainy

Kogo poszukujemy?
GRUPA ZAGRANICA – platforma 53 polskich organizacji pozarządowych zaangażowanych w międzynarodową współpracę rozwojową, wspieranie demokracji, pomoc humanitarną i edukację globalną – zatrudni osobę do pracy w biurze federacji na stanowisku koordynatora/ki grupy roboczej ds. Ukrainy +.

Szczegółowe wymagania:
  • Dobre rozpoznanie organizacji trzeciego sektora działających w obszarze współpracy rozwojowej w krajach Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej, a w szczególności – w Ukrainie.
  • najomość kontekstu polskiej i europejskiej współpracy rozwojowej.
  • Biegła znajomość języka angielskiego; znajomość jez. rosyjskiego lub jednego z języków krajów regionu będzie dodatkowym atutem.
  • Samodzielność i wysokie zdolności organizacyjne, w tym organizacji własnej pracy.
  • Wysokie kompetencje interpersonalne.

Do czego?
Zakres obowiązków:
  • Bieżące wsparcie organizacji członkowskich Grupy Zagranica działających na rzecz i w Ukrainie w zakresie, organizowania i moderowania spotkań grupy roboczej, moderowania grupy mailingowej, wsparcia organizacji w poszukiwania funduszy na działalność.
  • Animowanie wspólnych działań organizacji członkowskich federacji w odniesieniu do innych krajów Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej – analiza potrzeb, inicjowanie ew. kolejnych grup roboczych w ramach federacji opartych na kluczu geograficznym, organizacja spotkań eksperckich i szkoleniowych.
  • Wsparcie zespołu biura federacji w:
    • organizacji szkolenia i konsultacji dla organizacji pozarządowych aktywnych w ww. krajach;
    • poszerzaniu bazy członkowskiej Grupy o nowe organizacje aktywne w ww. krajach.

Skąd?
Polska

Na kiedy?
Osoby zainteresowane współpracą prosimy o przesłanie CV wraz z krótkim listem motywacyjnym w terminie do 14 czerwca br. drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@zagranica.org.pl, zaznaczając w temacie e-maila: Rekrutacja GZ01/20.

Szczegółowe informacje (pdf)
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE